Witam po dłuższej przerwie, ale do rzeczy. Czasami zdarza się (szczególnie w pracy), iż ktoś zagląda na mój kod. Często w takich momentach widzę zdziwienie na twarzy podglądacza, gdy zauważa, że używam etykiet dla zagnieżdżonych pętli. Wydaje mi się, że często pomija się to dobrodziejstwo, a szkoda.
loop: for (Connection connection : outcomingConnections) {
...
}
21 stycznia 2009
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
4 komentarze:
Możesz wyjaśnić, dlaczego warto etykietować pętle? Nie robię tego, ale sprowokowałeś mnie do myślenia i miałbym jedno (sensowne?) wyjaśnienie (którego jeszcze nie zdradzę). Ciekawym Twojego.
Jacek
Notatnik Projektanta Java EE
Miałem tu na mysli użycie intrukcji break lub continue (w pętlach zagnieżdżonych). Dzieki temu w łatwy sposób przenosimy się do wybranej pętli.
Teraz jestem ciekaw Twojego zastosowania.
Pozdrawiam
Mariusz
Faktycznie! To jak goto w C. Pamiętam teraz, że gdzieś to widziałem i mnie zmroziło, że jest dostępne, a niewielu o tym wie, albo nie chce o tym wspominać. Ciekawe dlaczego?!
Moje zastosowanie to jedynie komentowanie pętli - nadawanie im nazw może wprowadzić pewien rodzaj DSLa w programie - niby nic wielkiego, a może pomóc w zrozumieniu, o co chodzi.
Chyba dzieje się tak dlatego, iż od pierwzego roku studiów próbuje się w nas usunąć skłonności do użycia goto. A etykiety? Całkiem przyjemna i pozyteczna rzecz ;)
Prześlij komentarz